Bardejovčan Richard Nemec sa predstaví v Sarajeve na olympijskom festivale

Reprezentáciu do 17 rokov čaká v najbližších dňoch jeden z vrcholov sezóny. Zverenci Jána Lipianskeho sa od 11. februára predstavia na multišportovom podujatí Európskych olympijských výborov, Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v bosnianskom Sarajeve, kde budú chcieť nadviazať na zisk bronzových medailí slovenských hokejistov spred dvoch rokov. V zostave Slovenska nechýba ani Bardejovčan Richard Nemec, momentálne hráč MHKM Skalica.

Vzhľadom na neúprosný reglement Európskych olympijských výborov sa môžu hokejové výpravy na turnaji predstaviť iba s dvomi brankármi a osemnástimi korčuliarmi. Limitovaný je aj počet členov realizačného tímu, ktorých na turnaji môže byť len päť. Z toho dôvodu tak do Sarajeva pocestuje len jeden asistent trénera a absentovať bude tréner brankárov.

Slováci sa v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny stretnú najprv s družstvom Bieloruska a deň nato, 12. februára, s výberom Fínska. 14. februára čaká na Slovákov v závislosti od ich umiestnenia v skupine zápas o piate, tretie alebo prvé miesto proti rovnako umiestnenému družstvu z druhej skupiny, ktorá pozostáva z Ruska, Česka a Švajčiarska.

Hokejový turnaj EYOF sa odohrá v zrekonštruovanej hale Zetra, na ktorej sa uskutočnil aj hokejový turnaj počas Zimných olympijských hier v roku 1984. 12-tisícová hala s nezameniteľnou medenou strechou začiatkom 90-tych rokov počas vojny v bývalej Juhoslávii ľahla popolom, rekonštrukcie sa dočkala až na prelome tisícročí za finančnej podpory Medzinárodného olympijského výboru.

V súčasnosti okrem svojho tradičného mena Zetra, nesie aj meno bývalého prezidenta MOV Juana Antonia Samarancha, ktorý halu v roku 1982 slávnostne otvoril, a ktorý súčasne zo svojej pozície významným spôsobom prispel k rekonštrukcii celého objektu.

Ešte pred odletom do Sarajeva absolvujú nominovaní hráči krátke sústredenie v Bratislave, na Zimnom štadióne Vlada Dzurillu.

www.szlh.sk, www.ahojbardejov.sk