Najmladší bardejovskí hokejisti odohrali prvý turnaj v sezóne


Na zimnom štadióne v Bardejove sa uskutočnil hokejový turnaj chlapcov z predprípravky. Na ľade sa predstavili prváci a druháci základných škôl z Bardejova, Gelnice, Sabinova a Prešova.

Hralo sa systémom 2×20 minút a na ľadovej ploche hrali naraz štyri družstvá s tým, že sa ľadová plocha rozdelila na dve tretiny a po jednej minúte bolo povinné striedanie.

Góly sa uznávali, ale nezarátavali sa, aby to nebolo demotivačné pre hráčov.

„Na tomto turnaji nešlo o to, kto dá viac gólov a kto vyhrá, ale o tímovú hru. Bol to motivačný turnaj pre deti, aby zistili, ako to funguje, keď sa hrá hokej a čo robiť na ľade,“ prezradil jeden z trénerov mladých hokejistov Branislav Poch.

Takéto turnaje predstavujú pre deti prvé kroky so znalosťou ľadového hokeja. Hráči majú na základe týchto turnajov nadobudnúť určité športové návyky. Aby pochopili význam tréningov, že tréning nie je len o korčuľovaní, ale zdokonaľuje ich a formuje z nich hokejistov. Získané natrénované znalosti ako korčuľovanie, obratnosť či prihrávky si hráči prenesú do zápasov.

„Pre deti to bol zážitok, pri ktorom mali radosť z hry a pre niektoré deti to bol vôbec ich prvý turnaj. Pri týchto kategóriách hráčov, čo je vlastne najmladšia skupina, nejde o víťazstvo, ale o prestriedanie všetkých hráčov na ľadovej ploche počas zápasu. Zadelenie hráčov by malo byť logicky a rozumne zložené a nie len z tých najlepších hráčov,“ dodal tréner B. Poch.

Bardejovský MHC 46 za regionálnou konkurenciou nezaostáva. Tieto a všetky deti, ktoré sa sústreďujú na určitý šport, by sa mali športovo rozvíjať nie len počas tréningov, ale aj počas voľného času. Veľký základ úspešného športovca tvorí jeho prístup k športu, ktorý vykonáva.