Dorastenci MHC 46 Bardejov ukončili úspešnú sezónu

Dorastenci MHC 46 Bardejov po poslednom zápase sezóny

Dorastenci Mládežníckeho hokejového klubu 46 Bardejov ukončili tohtosezónne účinkovanie v prvej lige štvrťfinálovými zápasmi proti bratislavskému celku HOBA. V meraní síl na tri víťazné dueli prehrali v hlavnom meste 6:3 a 8:1 a výsledkom 8:1 sa skončil aj tretí zápas, v ktorom za dlhší povraz ťahali hostia.

Bardejovčanom sa celá sezóna vydarila, po dvadsiatich kolách v základnej skupine odohrali dvanásť duelov v nadstavbovej časti a dostali sa až do štvrťfinále. Práve v základnej skupine Bardejov dominoval a stal sa jej víťazom.

„V základnej časti sme mali súperov, ktorí, si myslím, že nedosahovali parametre našich chlapcov. Spočiatku sme veľmi dobre trénovali, veľmi dobrú robotu urobil pán Majdek, ktorý sa podieľal na tréningovom procese. Myslím si, že sme mali veľmi dobre vyskladaný mančaft a súperi neboli takí, aby sa nedali zvládnuť,“ povedal Ľubomír Rybár, tréner dorastencov.

V nadstavbe sa Bardejovu už nedarilo podľa predstáv a to hlavne kvôli veľkému množstvu zranení, s ktorými sa museli Hornošarišania vysporiadať.

„Mali sme piatich zranených hráčov, ktorí museli podstúpiť aj chirurgické zákroky a to sa prejavilo aj na dochádzke a na výsledkoch v nadstavbovej časti. Myslím si, že prístup hráčov by sa mohol najmä v tréningoch zlepšiť, pretože na niektorých doľahla únava a niektorí mali asi aj dosť. Nadstavbovú časť sme dohrávali tak, že sa prejavili zranenia a ísť na zápasy s 11 alebo 12 hráčmi je veľmi ťažko,“ dodal Rybár.

Aj v play-off nastúpili Bardejovčania v oklieštenej zostave, no na Bratislavu nestačili. Perspektíva však v tejto kategórii je a v nasledujúcom ročníku bude na čom stavať.

(red)

FOTOGALÉRIA:

Dorastenci MHC 46 Bardejov ukončili úspešnú sezónu