František Gajdoš začínal v Bardejove, teraz hrá za Slovensko

S hokejom začínal v športovej triede ZŠ Pod Vinbargom

František Gajdoš 

Kanaďan Craig Ramsay, tréner reprezentácie SR, v príprave na MS nominoval aj odchovanca Mládež HC 46 Bardejov.

František Gajdoš (21) za športové triedy ZŠ Pod Vinbargom hral do 8. ročníka. Potom za juniorov v Porube a v Sparte Praha päť rokov. 180 cm vysoký obranca bránil extraligu v Detve, Zvolene, Michalovciach a Nitre.

Napriek svojmu veku má kvalitu

Asistent Ramsyho P. Frűhaut povedal: „Je to mladý obranca, mal veľmi silný záver sezóny a play-off. Napriek svojmu veku má kvalitu.“

Gajdoš bude mať premiéru v národnom tíme v širšom kádri pred majstrovstvami sveta v hokeji: „Nemôžem byť nervózny, musím byť sám sebou. Každý sa chce dostať do reprezentáciu, je to úžasné. Cítim sa výborne a nerobím si z toho veľkú hlavu,“ vyznal sa Gajdoš.

Takého odchovanca sme ešte nemali

Šéftréner klubu Mládež HC 46 Bardejov Patrik Sokoli pripomenul, že v juniorských reprezentáciách doteraz mali takých odchovancov ako Nemec, Sokoli, Litavec.

„Naše výsledky tréningovej práce sa prejavili aj v nomináciách do reprezentačných výberov v minulom zimnom období. Pozvánku dostali Tomčo, Chmurovič i Hankovský. Gajdoš je prvý v reprezentácií mužov na MS, takého odchovanca sme ešte nemali. Začínal pri trénerovi Tomášovi Ivanovi, za žiakov pokračoval u mňa. Je rýchly, šikovný s palicovou technikou. Z útočníka som ho presunul do obrany, kde mu to išlo lepšie.“