Budúce hokejové hviezdy v Bardejove

Na zimnom štadióne sa uskutočnil hokejový turnaj žiakov, ročník narodenia 2010 a mladších, o pohár primátora mesta Bardejov. Pozvanie prijalo päť družstiev, dokopy sa tak aj s domácimi hráčmi predstavilo šesť celkov.

Na turnaji si zahral každý s každým, jeden duel trval dvakrát pätnásť minút. „Myslím si, že chlapci si zahrali z chuti, porovnali si sily s okolitými klubmi, či už zo Slovenska alebo mali sme tam aj jeden klub zo zahraničia, konkrétne z Krynice, takže mohli sme si spätne ukázať čo sme sa naučili a na čom musíme pracovať,“ prezradil tréner žiakov Mikuláš Mihňák.

Počas celého turnaja sa nepočítalo skóre a nerátali sa ani výsledky. Cieľom bolo, aby si mladí hokejisti schuti zahrali.

„U tých detí je ten zápas o emócii, aby tie deti mali z toho radosť. Nezameriavali na to, že kto je akí, kto koľko dal gólov. Zrušili sme na časovej tabuli stav, čo veľmi vyzdvihujem hlavne kvôli tomu, aby sa nerobili nejaké rozdiely medzi hráčmi,“ pokračoval.

Hokejový klub Mládež HC 46 Bardejov najnovšie rozbehol prvú základnú hokejovú triedu, kde hokejisti trénujú v rámci základnej školy, čiže tréningy majú doobeda, čo je hlavne veľká výhoda pre rodičov, aby mali poobede už priestor aj na iné krúžky.

„Táto kategória má tri tréningy do týždňa na ľade plus jeden na suchu. Pred každým tréningom absolvujú rozcvičku, po novom sme zaviedli aj hokejovú angličtinu, aby sa dostávali do základov ohľadom hokeja, aby ich to viac bavilo.V telocvični preberáme rôznu gymnastiku a základy bežeckej abecedy,“ dodal obľúbený tréner Mihňák.

Ak by malo práve vaše dieťa záujem o ľadový hokej, stačí prísť na zimný štadión, kde dostane výstroj i hokejku. Stačí, aby mal chlapec alebo dievča dobrú náladu a aby deti chceli korčuľovať a byť v kolektíve.

(www.ahojbardejov.sk)

 

Fotogaléria:

Hokejový turnaj žiakov o pohár primátora mesta Bardejov