Dorastenci vyhrali nad Trebišovom tesne, Humenné zničili v druhej tretine

Bardejovčania v druhej tretine strelili šesť gólov

Tréner Bardejova Patrik Sokoli ohodnotil oba domáce zápasy

Dorastenci Mládež HC 46 odohrali cez víkend dva úspešné zápasy nadstavbovej časti dorasteneckej ligy v sobotu zdolali Trebišov 5:4 a v nedeľu zvíťazili jednoznačne nad Humenným 7:1.

„V sobotu sme nastúpili proti Trebišovu. Z nášho pohľadu to bol veľmi dôležitý zápas nadstavbovej časti. Poznali sme silu súpera a zodpovedne sme sa naňho pripravili. Vedeli sme, že súper ma silu v útoku, takže aj naša taktika bola postavená na kvalitnej defenzíve a dôraze v zakončení, čo nám prinieslo úspech. Prvá tretina skončila bezgólovo 0:0. Dôraz v zakončení v druhej tretine  nám preniesol úspech v podobe stavu ukazovateľa 4:2. V tretej tretine sme zvýšili náskok na 5:2, no súper ešte dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu, ale kvalitnou obrannou činnosťou sme si výsledok ustrážili a zvíťazili sme 5:4,“ okomentoval úvodný zápas tréner Bardejovčanov P. Sokoli.

V nedeľu dorastencov čakal opäť dôležitý zápas nadstavby proti húževnatému súperovi z Humenného.

„Súperovi sme mali čo vracať z predchádzajúceho stretnutia na ich ľade. V prvej tretine sme herne dominovali, súpera sme prestrieľali, no súperovho brankára sme prekonali len raz a keďže súper využil naše zaváhanie a dokázal vyrovnať, tak po prvej tretine bol nerozhodný stav 1:1. Druhá tretina rozhodla o výsledku stretnutia, opäť sa niesla v našej réžii, našťastie sme sa dokázali aj gólovo presadiť, keď sme súperovi v priebehu druhej dvadsaťminútovky dokázali streliť šesť gólov. Do záverečnej tretiny sme vstupovali s tým, že sa vyvarujeme zbytočných chýb a udržíme stav stretnutia. Chlapci splnili to, čo sme si povedali a zápas sme dotiahli do víťazného konca a súpera sme zdolali jednoznačne 7:1.“

Mládež HC 46 Bardejov – MŠK Trebišov 5:4 (0:0, 4:2, 1:2)

Góly: 25. Ondis, 35. Bučko, 35. Petryla, 36. a 44. Horňák – 33. a 57. Vargaeštók, 35. Tvrdoň, 56. Jobbágy

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pagáč – Horňák, Slivka, Ondis, Kačmarčík, Hric – Gutek, Hiščár, Seman, Poroslo, Bučko – Čupa, Ivančo, Kosár, Zuščik, Petryla

Mládež HC 46 Bardejov – MHK Humenné 7:1 (1:1, 6:0, 0:0)

Góly: 14. a 37. Ondis, 31. Slivka, 33. Horňák, 33. Seman, 33. Čupa, 39. Kosár – 18. Šiňanský

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Mokroluský, Pagáč – Horňák, Kačmarčík, Ondis, Slivka, Hric – Gutek, Poroslo, Bučko, Hiščár, Seman – Čupa, Ivančo, Kosár, Petryla