Richard Nemec, Oliver Nemec a Patrik Litavec nominovaní v reprezentácii Slovenska

Bardejovčania v reprezentácii

Obliekli si reprezentačný dres

Tri hokejové reprezentácie do 15 rokov – Slovenska, Maďarska, Poľska a klubové „šestnástky“  HC Vítkovice a domáceho HK ŠKP Poprad bojovali na trojdňovom 52. ročníku  turnaja O pohár oslobodenia mesta Poprad. Pre naše hokejové talenty ročníka 2002 je štart pod Tatrami vyvrcholením štvoretapového projektu Metodického oddelenia SZĽH mapovania adeptov pre hokejovú reprezentáciu do 15 rokov.

Pondelňajší vstup „pätnástke“ Slovenska nevyšiel, v otváracom stretnutí podujatia podľahla o rok starším hráčom HC ŠKP Poprad 3:5, keď v záverečnej tretine prišli o náskok a inkasovali tri góly. V utorňajšom predpoludňajšom dueli proti o rok starším Vítkovičanom si to zverenci trénera Romana Sýkoru vynahradili. Prehrávali 0:1 aj 1:3, ale potom vzali réžiu do svojich rúk, dokonca dva razy skórovali v oslabení,  záverečnú tretinu vyhrali 2:0.  Kuriózny bol víťazný gól Adama Zrubákana konečných 4:3 – v 44. min. nahodil puk spoza červenej čiary pred bránku a prekvapil brankára hostí. Výborný záver „pätnástky“ priniesol aj zápas rovesníkmi Poľska (4:1).

Hráč Mládež HC 46 Bardejov Richard Nemec (momentálne na hosťovaní v MHKM Skalica) sa prebojoval do najmladšej reprezentácii SR 15, ktorá sa predviedla v Poprade na turnaji O pohár oslobodenia mesta Poprad. Náhradníkom pre tento turnaj bol aj Patrik Litavec (momentálne na hosťovaní v HK Trnava) a v bránke bol Oliver Nemec, ktorý pôsobí v Slovane Bratislava, ale jeho rodným mestom je tiež Bardejov.

Mladým reprezentantom gratulujeme ku víťazstvu na turnaji a Richardovi, Patrikovi a Oliverovi ďakujeme, že šíria dobré meno nášho klubu, mesta Bardejov a prajeme im, aby sa v reprezentácii udržali čo najdlhšie.