Slovensko na majstrovstvách sveta reprezentoval Bardejovčan Patrik Sokoli

Patrik Sokoli vo výbere Slovenska

V dňoch od 9.5. do 13.5. sa vo Francúzsku v mestách Chamonix, Megeve a Taliansku v meste Courmayer uskutočnili neoficiálne majstrová sveta v hokeji pod názvom World Select Invitational – Chamonix 2017  pre chlapcov narodených v roku 2003.

Slovenský výber z hokejových klubov na Slovensku, ktorý nie je oficiálnym reprezentačným výberom, keďže reprezentácia Slovenska je až od 15 rokov, tak tento tím 14 ročných chlapcov štartoval na tomto turnaji pod názvom HMS (Hokejová Mládež Slovenska) Select Slovakia.

V tíme Select Slovakia sa predstavili aj zástupcovia hokejového klubu z Mládež HC 46 Bardejov. Ako hráč sa na tomto turnaji predstavil odchovanec MHC 46 Bardejov, žiak športovej hokejovej triedy ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, útočník Patrik Sokoli, ktorý sa na turnaji stal najlepším strelcom výberu chlapcov zo Slovenska a na striedačke vo funkcii hlavného trénera bol tréner MHC 46 Bardejov Patrik Sokoli st.

Chlapci zo Slovenska odohrali na turnaji šesť zápasov, keď sa trikrát predstavili proti zámorským výberom z USA a Kanady a ďalšie tri zápasy odohrali proti európskym výberom chlapcov z Lotyšska, Nórska a Švajčiarska. Slovenskému výberu sa nepodarilo prebojovať do play-off, no aj napriek tomu si všetci zúčastnení odniesli mnoho zážitkov a skúsenosti, okúsili radosť z víťazstva, ako aj smútok z prehry na medzinárodnej úrovni.

Zúčastnení videli hokejovú modernu, zistili mnoho nedostatkov v porovnaní s hokejovým svetom, čo im môže napomôcť v ich ďalšej hokejovej kariére.

(www.ahojbardejov.sk)