Bardejovčan František Gajdoš sa dostal do reprezentácie Slovenska

V nedeľu 15. júla sa v Detve zišiel širší káder hokejovej reprezentácie Slovenska do 18 rokov. Pod Poľanou odštartoval prípravu pred prvou akciou v sezóne, ktorou je prestížni Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa uskutoční v kanadskom Edmontone. Vo výbere trénera Čacha sa ocitol aj Bardejovčan František Gajdoš, ktorý aktuálne hráva v pražskej Sparte.

Príprava reprezentácie do osemnásť rokov je rozdelená do viacerých blokov. Najprv sa hráči zišli v Detve, kde sa predstavilo šesť kompletných pätiek a štyria brankári. 18. júla prebehlo prvé „sito“, zúžený káder sa pripravoval až do piatka 20.7.

Následne po dvojdňovej prestávke sa zíde osemnástka 22.  júla znova, pričom tentoraz už potiahne súvisle ďalší výcvikový, počas ktorého 27. júla v Detve od 17.00 hod. vyzve juniorský výber HC ’05 Banská Bystrica.

Výprava do Kanady odlieta v prvý augustový deň, pričom pred samotným začiatkom turnaja čaká na mladých slovenských reprezentantov ešte prípravný zápas proti Spojeným štátom, ktorý odohrajú 4. augusta v Sylvan Lake.

(www.ahojbardejov.sk)