Korona ich postavila mimo ľad teraz získali grant

Korona ich postavila mimo ľad, teraz získali podporu od Niké

dnes 13:17 | Bardejovský región je jedným z najviac zasiahnutých pandémiou COVID-19. Počet pozitívne testovaných stúpa. Zavreté sú školy, obmedzená je činnosť športových klubov. Jedným z nich je aj Mládež HC 46 Bardejov. Akousi náplasťou je pre nich zisk grantu, ktorý im bol pridelený z Fondu pre budúcnosť športu od stávkovej spoločnosti Nike.

Bardejovskí mládežnícki hokejisti už tretí týždeň netrénujú. Niektorí z členov boli v styku s pozitívne testovanými. Kvôli stúpajúcim číslam bol navyše zimný štadión úplne uzavretý.

Niké.

Niké.Zdroj: nike.sk

„Sledujem dianie po celom Slovensku, ale asi žiaden iný klub nie je v takej situácii ako my. Všetky naše družstvá sú mimo tréningového procesu,” hovorí šéftréner mládeže Patrik Sokoli. Medzi 158 deťmi, ktorí sú v ich klube zaregistrovaní, sa zatiaľ žiaden pozitívny prípad nepotvrdil. „Niektorí zverenci boli v kontakte v škole s pozitívnym človekom, aj zamestnanci na zimnom štadióne boli v kontakte s ďalším pozitívnym, ale našťastie u nás sa koronavírus nepotvrdil.” Majú ale prísľub, ak tie počty nebudú pribúdať, tak by sa na ľad mohli vrátiť na budúci týždeň.

Situácia v slovenskom športe nie je ružová. Koronakríza ho ešte viac lynčuje. Vedia o tom aj na severovýchode Slovenska. „Dostávame od mesta financie, ale sú nepostačujúce na samotný chod. Súkromný sektor v čase krízy šetrí, podpora na šport tak ide bokom,” povzdychol si Sokoli. Preto grant z Fondu pre budúcnosť športu, ktorý mládežníckemu hokeju bol pridelený, privítali s nadšením. „Nám v súčasnej situácii pomôže každé euro. Preto chcem poďakovať Niké, že v tomto období prišla s takýmto projektom.“

Grant z fondu využijú Bardejovčania na bežný chod, ale aj na nábor nových členov. „Robiť šport v dnešnej dobe je náročné. Nielen kvôli kríze. Hokej patrí k finančne najnáročnejšiemu športovému odvetviu. Navyše mu konkurujú viaceré iné športy. I napriek tomu ale chceme rozšíriť naše počty,” ozrejmil Sokoli na čo využijú získané financie z fondu.

Ak si aj ty športovec, alebo si členom klubu, požiadaj o podporu. Fond pre budúcnosť športu založila stávková spoločnosť s cieľom pomôcť amatérskym klubom či športovcom v tejto náročnej dobe. Stačí natočiť krátke video, predstaviť sa v ňom a následne ho uložiť na www.nikefondsportu.sk.

Spoločne myslíme na budúcnosť slovenského športu.