LETNÁ PRÍPRAVA NA SEZÓNU 2024/25 – začiatok v pondelok 22.04.2024!!!

LETNÁ PRÍPRAVA NA SEZÓNU 2024/25 – začiatok v pondelok 22.04.2024!!!


Mládež HC 46 Bardejov obnovuje pre svojich hráčov tréningový proces tzv. program letnej prípravy na sezónu 2024/25. 


Koncept letnej prípravy zložil pre hráčov Mládež HC 46 Bardejov kondičný tréner Tomáš Reviľák v spolupráci s vedúcim trénerom Patrikom Sokolim (starší žiaci) a hlavnými trénermi jednotlivých kategórii Tomáš Ivan (mladší žiaci), Vladimír Mojdis (dorast, prípravka), Stanislav Mojdis (prípravka, predprípravka).


Celý program je rozdelený na tri cykly a trvať bude celkom desať týždňov, do piatku 28.
júna.  


V prvej časti, ktorá odštartuje v pondelok 22. apríla sa hráči zamerajú na silu, vytrvalosť, prvky atletiky i pre hokejistov dôležité cvičenia. Súčasťou sú tiež vstupné testovanie, kompenzačné cvičenia, cviky na stred tela. Jeden deň bude venovaný regenerácii.

V úvode druhého cyklu čakajú na hráčov cvičenia na rozvoj sily a vybudovanie funkčnej kapacity.

Záverečná fáza pokračuje tréningom silových prvkov a následným prenesením do pohybového prejavu hráča. Posledný týždeň letnej prípravy zahŕňa aj záverečné testovanie.

Hráči počas letnej prípravy na suchu postupne rozvíjajú atribúty potrebné pre hokej.

Ak by sme mali začať úplne presne, najprv sa rozvíja aeróbna kapacita. Telo musíte pripraviť tak, aby malo schopnosť spracovať kyslík. Potom rozvíjate silu. Pretože keď neskôr chcete rozvíjať rýchlosť, potrebujete k tomu silu. A na záver sa prechádza do vytrvalosti v rýchlosti, ktorú bez získania rýchlosti nespravíte. Je to vlastne zdravý sedliacky rozum, ktorý sa použije aj pri tréningovej metodike.

Pozornosť sa venuje aj nápravným, či gymnastickým cvičeniam, nakoľko držanie hokejky a samotný hokejový postoj vedie k svalovej disbalancii, skracovaniu svalov, čo môže neskôr spôsobovať únavové, či iné zranenia.


Počas leta nezabúdame ani na zábavu a všetky tréningy sú koncipované hravou, či súťažnou formou. Cvičenia do tréningov sa zaraďujú podľa nových svetových trendov, pričom vychádzajú z požiadaviek hokeja.


Ak má teda niekto predstavu, že deťom stačí v týchto mesiacoch občasný ľad a letná príprava je nepodstatná, je na omyle. Letná príprava všeobecne nie je u hokejistov obľúbená, ale každý rozumný hokejista, ktorý chce niečo v hokeji dosiahnuť bez nej nie je. Je to veľmi dôležitá časť roka pre hokejistu. Jeho sezóna sa vlastne začína už v lete. Kondíciu, silu a všetko zlepšenie, urobí práve počas letnej sezóny.

Letnej prípravy sa zúčastnia všetci hráči Mládež HC 46 Bardejov.