Mladí hokejisti odohrali zápas pod holým nebom, tzv. Winter classic

Hokejový klub Mládež HC 46 Bardejov sa s kategóriami mladší žiaci 6.ročník a 5. ročník predstavil v dueloch proti Humennému netradične vo Svidníku, kde sa zápasy odohrali pod holým nebom.

Winter Classic, ako sa takéto dueli nazývajú, mali svoje čaro, keď do hľadiska zavítali fanúšikovské tábory z oboch klubov a navzájom sa prekrikovali v hlasnom povzbudzovaní svojich ratolestí.

Organizácia takýchto dvoch prvoligových duelov sa nerodila ľahko, poďakovanie preto patrí predstaviteľom východoslovenského zväzu ľadového hokeja, prezidentovi klubu Mládež HC 46 Bardejov Tomášovi Ivanovi a Hokejovému klubu Svidnícki vlci, s ktorými postupne klub od rieky Topľa nadväzuje užšiu spoluprácu.

V príjemnom prostredí za ideálneho počasia sa duel šiestakov skončil nerozhodne 4:4 a piataci z Bardejova prehrali najtesnejším rozdielom 3:4.

Bolo to také špecifické, slnko nám svieti do očí. Sme sa pýtali aj brankárov, že ako vidia ten puk. Hovorili, že nevidia skoro nič, ale ja si myslím, že pre tých chlapcov je to veľký zážitok, lebo na otvorenom štadióne si myslím, že niektorí nehrali a ani netrénovali,“ povedal tréner žiakov Vladimír Mojdis a pokračoval.

Príprava počas celého týždňa bola taká, že chlapci do jedného chodili na tréningy a tak ako trénovali teraz som ich nevidel počas celej sezóny, lebo každý sa tešil, každý chcel tu ísť. Dúfam, že si zahrali a odnesú si z toho len dobré spomienky a krásne zážitky.“

Prednedávnom sa na Slovensku uskutočnil takýto zápas pod holým nebom po prvý raz, keď ho odohrali dve extraligové celky. „My sme asi druhí, čo sa nám také niečo podarilo. Vďaka pani primátorke, že nám podržala ľad, lebo mali mať len do konca mesiaca, do konca februára a tie dva dni nám ešte podržali ľad, čiže veľká vďaka. Je to vynikajúca myšlienka a som rád, že spolu s trénerom z Humenného sa nám to podarilo a že prišli a možno ešte raz sa niečo také podarí,“ dodal V. Mojdis.

www.ahojbardejov.sk

Fotogaléria:

Jedinečný zápas piatakov a šiestakov