Cieľom je vychovávať úspešných hokejistov a hokejistky

Hokejový klub Mládež HC 46 Bardejov má za sebou ďalšiu porciu zápasov. V súťaži sa chlapcom i dievčatám darí striedavo, potešili víťazstvá doma i vonku. Cieľom je však vychovávať hokejistov a hokejistky a naučiť ich základné hokejové zručnosti.

„V každom ročníku máme rôzny počet hráčov, potešil by ešte väčší záujem o ľadový hokej. Problém vidíme asi v tom, že pomerne málo detí chce v dnešnej dobe športovať. Veríme, že sa to v budúcnosti zlepší,“ informoval tréner športových hokejových tried Vladimír Mojdis.

Sezónu odštartovali letnou prípravou, ktorá trvala od mája do júna. „S prípravou som bol spokojný, chlapci na sebe tvrdo pracovali. Po mesačnej prestávke sme sa stretli na zimnom štadióne, kde sme po príprave na suchu vykorčuľovali na ľad. Troška ma mrzí, že sme na ľade začali neskôr oproti ostatným hokejovým klubom,“ pokračoval V. Mojdis.

Pred samotnou súťažou viaceré družstvá absolvovali rôzne turnaje, následne ešte doladili nedostatky pred ligou. Tréningy prebiehajú na ľade pod Vinbargom.

Majú vytvorené dobré podmienky

„Musím pochváliť všetkých chlapcov, na tréningoch tvrdo makajú, dochádzka je vynikajúca, dá sa povedať, že keď vynechajú tréning, tak len kvôli chorobe. Myslím, že sa na tréningy tešia, s čím som samozrejme aj ja ako tréner spokojný. Majú vytvorené dobré podmienky na zlepšovanie sa, popri tréningoch na ľade absolvujú aj účasť na krytej plavárni a piatakom a šiestakom sa raz týždenne venuje aj atletický tréner,“ uviedol Mojdis, ktorý verí, že aj v novom roku bude pre deti hokej znamenať radosť a nadšenie s kopou zážitkov a že bude Mládež HC 46 Bardejov znova úspešný, minimálne tak ako počas tohto roka.