Projekt Deti na hokej vyvrcholil olympiádou

V Bardejove vyvrcholil projekt Deti na hokej záverečnou olympiádou. Podujatie organizoval klub Mládež HC 46 Bardejov a od novembra do marca sa do neho zapojilo sedem materských škôl.

„Táto akcia bola vyvrcholením celého nášho projektu Deti na hokej, ktorý sme realizovali od novembra. Projektu sa zúčastnilo približne 220 detí. Venovali sa im licencovaní, kvalifikovaní tréneri. Musím povedať, že deti boli neskutočne šikovné. Napríklad škôlka, ktorá začala v novembri s 35 odrážadlami, tak v januári už nepotrebovala ani jedno,“ hovorí Tomáš Ivan, prezident klubu.

Mesto na podujatie neprispelo

„Všetko sme zabezpečovali vo vlastnej réžii, to znamená, že sme zakúpili 35 prilieb, 35 odrážadiel, 35 univerzálnych korčuli, aby každé dieťa malo možnosť dostať sa na ľad, lebo vieme, aká je momentálna situácia na Slovensku. V doobedňajších hodinách, ešte pred obedom, sme chceli dať deťom pohybovú aktivitu, s ktorou sa už možno vôbec nestretnú alebo by sa nestretli, keby neboli v tomto projekte,“ pokračuje.

Škôlkarská olympiáda bola rozdelená na dve časti. Najprv si škôlkarské družstvá, vytvorené zo siedmych členov, zasúťažili v rýchlostnej disciplíne a následne pretekali v korčuľovaní medzi kužeľmi.

S hokejom aj na dedinu

„Som veľmi rád, že prišiel aj hosť tohto podujatia, Rastislav Staňa, ktorý veľmi rád podporuje takéto akcie. Škoda, že neprišiel ešte aj Michal Handzuš, ktorý musel odletieť do zahraničia. Je to veľmi dobrá akcia, ktorá priblíži deťom korčuľovanie. Môžem povedať, že v tejto sezóne sa nám podarilo aspoň dva krát ísť s hokejom, korčuľovaním za deťmi do dedín, kde majú prírodný ľad,“ informoval T. Ivan.

Všetky deti dostali v závere olympiády pamätnú medailu, škôlky dostali pamätný pohár. Tie deti, ktoré sa zúčastnili priamo finále, dostali aj dresy, v ktorých súťažili.

Prvý ročník tejto akcie vyšiel klub na približne 7500 eur.

„Musím povedať, že to nie je lacná akcia.  Nevravím, že pokračovanie bude závislé od mesta, lebo robíme to pre deti, nerobíme to pre seba, ale pomoc by sme uvítali. Šport by nemal byť sústredený na tom, či niekto pomôže alebo nepomôže, mala by to byť automatická záležitosť pre tých ľudí, či už v meste alebo ešte vyššie,“ povzdychol si šéftréner Tomáš Ivan.

V Bardejove nechýbal ani Rastislav Staňa

„Veľmi rád podporím každú jednu akciu, ktorá je spojená s deťmi a so športom, keďže si myslím, že je veľmi dobré a zdravé pre deti, aby športovali, aby boli v nejakom kolektíve a aby mali z toho srandu. Bol som v Bardejove aj minulý rok na akcii, ktorú robil Slovenský zväz ľadového hokeja, Deti na hokej. Keď mám čas, tak každú jednu akciu, ktorá je spojená so športom a hlavne deťmi veľmi rád podporím,“ uviedol Rastislav Staňa, ktorého netreba bližšie predstavovať a pokračoval: „Myslím si, že dnešná akcia je super. Priviesť deti k športu, hlavne v škôlkarskom veku, aby už mali nejaké návyky, je super a o to ľahšie sa ich dostane na šport, keď už sú na základnej škole. Či už je to hokej alebo nejaký iný šport, je úplne jedno, len aby tie deti mali pohyb.“

Rastislav Staňa prišiel do Bardejova aj so svojim synčekom.

„Odmalička žije v hokejovom prostredí, doma sa stále pozerá hokej, chodíme na hokej, tak asi to má v sebe. Ja ho nútiť nebudem, ale budem mu pomáhať, aby športoval. V zime sa chodíme lyžovať, v lete bicyklujeme, hráme futbal a či už bude chcieť hrať hokej je na ňom, ale keď sa rozhodne, že áno, tak ho podporím, tak ako podporoval mňa môj otec.“

Škôlky, ktoré sa zúčastnili podujatia Deti na hokej: MŠ pri ZŠ Pod Vinbargom, MŠ Komenského 47, MŠ Komenského 24, MŠ Vinbarg, MŠ Nový sad, MŠ Nábrežná a MŠ Gorkého.

(www.ahojbardejov.sk)

FOTOGALÉRIA:

Škôlkárska olympiáda sa vydarila