V reprezentácii Slovenska aj Bardejovčania Richard Nemec a Patrik Litavec

Slovenskí hokejisti do šestnásť rokov absolvovali v závere marca výcvikový tábor v Bratislave, ktorého súčasťou bol výjazd na prípravné zápasy v Maďarsku. Tréner Milan Sitár nominoval hráčov z trinástich tímov. Medzi nominovanými nechýbali Bardejovčania, miestenka sa ušla Richardovi Nemcovi, momentálne pôsobiaceho v drese Skalice a Patrika Litavca, hráča Trnavy.

Reprezentačnú šestnástku čakal u našich južných susedov skutočne bohatý program. Tri zápasy s Maďarskom totiž odohrali v rozmedzí len niečo vyše 28 hodín, z toho v piatok ich čakali rovno dve stretnutia. O to viac teda záležalo na morálno-vôľových vlastnostiach hráčov, hoci hlavný tréner prízvukoval aj ďalší aspekt tejto akcie.

„V reprezentácii je to vždy o morálno-vôľových vlastnostiach, táto akcia bola hlavne o tom, aby chalani, ktorí dlho nehrali, pretože so svojimi družstvami vypadli z dorasteneckých súťaží už možno pred dvomi týždňami, mali zápasovú prax. Je to súčasne tiež výborná príležitosť na otestovanie hráčov, ktorí neboli na poslednej akcii vo februári vo Wetzikone, vďaka čomu teraz majú možnosť prehovoriť aj do nominácie na záverečný turnaj,“ povedal Milan Sitár.

V prvom meraní síl vyhrali Slováci 9:2. V zápase sa gólovo presadili Adam Lukošík a Patrik Litavec – obaja dali po dva góly. Ďalšie presné zásahy pridali Richard Nemec, Lukáš Vaculík, Matej Kašlík, Roman Faith a Marek Putala.

V druhom zápase dosiahli mladí Slováci víťazstvo 7:1. Tentoraz tri góly dal Dominik Verčík. Dva góly zaznamenal Richard Nemec, jedenkrát skóroval aj Matej Kašlík a Samuel Rehák.

V záverečnom vystúpení na výjazde v Budapešti zvíťazili slovenskí hokejisti do 16 rokov nad maďarskými rovesníkmi 2:0 po góloch Mateja Kašlíka a Jakuba Šimka.

Patrikovi Litavcovi a Richardovi Nemcovi gratulujeme a držíme palce do budúcna.

www.ahojbardejov.sk